Adres : TOKAT TEKNOPARK AŞ. ZEMİN KAT NO:108

Hakkımızda

Çok Amaçlı Multikopter tasarım ve üretimi projesi” amaçlı deneyimli ekip ve akademisyenlerce kurulmuştur. Teknomer Mühendislik Ltd. Şti. Gaziosmanpaşa Üniversitesi Akademisyenleri, uzman elektronik kadro ve Geomatics Grup ortaklığında kurulmuş Üniversite / Özel Sektör işbirliğine güzel bir örnektir. Yapılan ARGE neticesinde yüküyle 26 Kğ ağırlığında Çok Amaçlı Octocopter geliştirilmiş ve proje süre bitmeden başarıya ulaşmıştır. Aynı zamanda farklı amaçlarda kullanılabilecek 5 farklı ürün daha geliştirilmiş ve satışlarına başlanılmıştır.

Özellikle 400 hektara kadar ortofoto harita üretebilen Multikopter Dünya çapında az rastlanan bir insansız hava aracımızdır. Ayrıca Zoom kamera, NIR, Hyper spectral ve Termal kamera taşıyabilen ürünler geliştirilmiştir. HARİTA, GÜVENLİK, ARAMA KURTARMA, BASIN YAYIN ve daha birçok amaçlı kullanılabilecek ürünlerimiz mevcuttur. Taşınılacak yüke ve farklı amaçlar için yurt dışı emsallerinden daha üstün yeni Multikopterler üretmek bundan sonraki amacımızdır.

Firmamız hiçbir yurt dışı İHA firmasının distribütörü olmayıp GEO ve TM model YERLİ ürünler üretmektedir. Pix4d görüntü işleme ve ortofoto harita üretim yazılımı için fabrikasından yetkili Türkiye OEM Satış Temsilcisiyiz.

Benzer Projelerle kıyasla,

 • Havada daha fazla kalış süresi,

  Rüzgar dayanıklılığı,

  Motor, pervane ve komple ürün açısından uzun kullanım ömrü,

  Geliştirilmiş ve Güvenilir Oto Pilot Yazılımı,

  Farklı stabilizasyon ve görüntüleme sistemlerine göre özel ayarlar,

  Fiyat, teknik destek ve ihtiyaca göre gelişime açık olması yönünden kıyaslanabilecek ve geliştirilebilecek durumdadır.